OPISY

Konstrukcja  ramy:

Gwarantuje brak naprężeń w szkle, przy jednoczesnym ścisłym przyleganiu ramy do powierzchni nawet krzywej ściany. Przy większych oknach konieczny jest wstępny bardzo dokładny pomiar pionu i krzywizny ścian (występują nawet kilu cm odchyłki np. jednego boku ściany ).

Pakiety szkła :

Pakiet dwu, trzy lub cztero szybowy,  możliwe jest  dodatkowo, wewnętrzne pokrycie foliami odblaskowymi lub przyciemnianymi.

Bezpieczeństwo :

Szyby są mocowane do ramy, na dwa sposoby. Przy pomocy uchwytów i    klejenia. Podwójne zabezpieczenie jest potrzebne, aby nie doszło do wypchnięcia szyby. Dzięki temu, nawet zbita szyba, nie wypadnie.

Termika:

Rama izolowana aerożelem i całkowity brak jakiegokolwiek mostka termicznego. Dzięki oddzieleniu wewnętrznej obudowy od ramy nośnej i wypełnienie przestrzeni pomiędzy, warstwą  izolacji.

Wchodzi oczywiście w grę  wykonanie okien z izolacją z poliuretanu lub bez izolacji ( jak w  typowych oknach aluminiowych )

Izolacje aerożelowe wyróżniają się najlepszym współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie 0,012-0,016 W/(m.K)
Dla porównania styropian ma 0,031-0,042 W/(m.K), a wełna mineralna 0,030-0,045 W/(m.K).
Innymi słowami 3 cm areożelu to 10 cm styropianu.

Na deser :

Każde okno, na indywidualne zamówienie. Możliwy jest różny stopień odsadzenia tafli szkła od ściany, czy rodzaj szyb: klejonych, hartowanych, foliowanych.

Dodatkowo możemy wykonać okno którego dolną część ramy stanowi wystający poza ścianę parapet drewniany tak aby uzyskać efekt przedłużonej ławki. ( jak na zdjęciu poniżej )

Wygląd :

„Jaki koń jest każdy widzi” jednak jest kilka rzeczy których nie widać. Rama ma minimalnie 3,5 cm grubości. Od frontu mieści się pod warstwą kleju łączącego pakiet szyb i jest nie widoczna.  Od zewnątrz obudowa jest szersza od szyby o 7 mm. i stanowi delikatną ochronę krawędzi szkła.

Klimat :

Okna tego typu mogą dać niepowtarzalne wrażenia . Od wewnątrz dla użytkownika jest tylko otwór w ścianie.